Cibulky šafránu, vel. XL, 20 ks - šafrán (krokus) setý, crocus sativus - PŘEDOBJEDNÁVKA

Šafrán (krokus) setý (Crocus sativus) - cibulky šafránu, 20 ks, vel. XL
  • Šafrán (krokus) setý (Crocus sativus) - cibulky šafránu, 20 ks, vel. XL
  • Šafrán (krokus) setý (Crocus sativus) - cibulky šafránu, 20 ks, vel. XL
  • Šafrán (krokus) setý (Crocus sativus) - cibulky šafránu, 20 ks, vel. XL
  • Šafrán (krokus) setý (Crocus sativus) - cibulky šafránu, 20 ks, vel. XL

Dvacet cibulek šafránu (krokusu) setého, vel. obvodu 10-11 cm (XL).

Z každé takto velké cibulky už dva měsíce po vysazení vyrostou v průměru 2-4 krásné květy šafránu, jejichž čnělky jsou nejvzácnějším kořením na světě.

Pozor, toto zboží Vám bude odesláno až v srpnu 2024Cibulky je třeba vysadit ještě tentýž rok v září až listopadu.

Země původu: Francie

P032
299 Kč

299.00 bez DPH

Není skladem.
Zašleme po naskladnění, dáme Vám vědět.

Počet

Kontaktujte nás

Cibulky šafránu, vel. XL, 20 ks - šafrán (krokus) setý, crocus sativus - PŘEDOBJEDNÁVKA

Parametry

Sklizeň
Cibulky 2022

Pozor, toto zboží Vám bude odesláno až v srpnu 2023, tj. jakmile dostaneme čerstvé cibulky. Pokud si přejete objednat další zboží a nechcete na něj čekat do srpna, proveďte prosím dvě oddělené objednávky. Před odesláním objednávky s cibulkami Vás budeme informovat. 

Výsadba cibulek šafránu

Cibulky šafránu vysazujeme v srpnu až listopadu na světlé stanoviště do propustné, hlinitopísčité půdy, asi 6-10 cm hluboko. Před výsadbou doporučujeme půdu prokypřit. 

Pro užitkové pěstování by rozestup mezi cibulkami v řádku měl být asi 15 cm a rozestup mezi řádky 50 cm. Pro okrasu vysazujeme do záhonku nebo do trávníku ve skupinkách či individuálně.

Šafrán vykvétá již zhruba jeden až dva měsíce po výsadbě, zpravidla začátkem listopadu.

Pěstování cibulek šafránu

Šafrán nevyžaduje pravidelnou zálivku, není třeba ho zalévat více, než během roku naprší.

Zhruba jednou za dva roky je dobré zeminu prohnojit slepičím hnojivem. Cibulky mají postupně tendenci vylézat nahoru k povrchu, jednou za 2-3 roky proto doporučujeme zhruba v červnu/červenci po zežloutnutí listů cibulky vykopat, oddělit nově vytvořené cibulky a vše zakopat zpět cca 6-10 cm hluboko.

Pěstování šafránu v květináči

Volte květináč s výškou zeminy alespoň 15 cm, jinak postupujte jako při výsadbě do volné půdy. Přes zimu, ideálně i na podzim během kvetení, nechte květináč v chladnější teplotě v chodbě nebo za oknem (aby úplně skrz naskrz nepromrzl, ale jinak byl teplotně skoro jako by byl venku). Zalévejte minimálně, cca 1-2x měsíčně, povrch substrátu nechte mezi zálivkou proschnout. Zhruba v červnu listy zhnědnou a uschnou a koncem září se začnou objevovat nové.

Zpracování květů šafránu

Chcete-li květy šafránu sklízet a vyzkoušet si, jak náročné je získat z nich vzácné koření, vytrhněte celé květy ještě před jejich plným rozvinutím hned u země a hned tentýž den z nich vytrhejte čnělky. Ty sušte v temnu a v dobře ventilovaném prostředí při pokojové teplotě.

Mějte však na paměti, že na gram sušeného šafránu budete potřebovat asi 150 květů. Zvažte proto, zda si raději daleko levněji nekoupíte náš vynikající íránský šafrán a květy si neponecháte pro ozdobu na záhonku :-)