O šafránu

Slevy

Prohlédnuté produkty

Recenze

10.09.2021

rychlost

04.09.2021

Nebeská chuť úžasná vůně, seriózní a solidní jednání prodejce.,vše celkově děla nevšední zážitek s nejlepším šafranem na trhu. Dĕkují L.Řihova Kvalitní pravý Íránský Šafran. Rychle doručení.

28.08.2021

Vřele všem doporučuji. Spolehlivost!!!

15.06.2021

rychlá dodávka velmi dobrá komunikace s e-shopem velice ochotní a příjemní

27.05.2021

Čerstvý produkt, nádherně voní. Rychlé jednání a výborná kvalita

Cibulky šafránu, vel. XL - šafrán (krokus) setý. Crocus sativus - 3 ks

P031

Nový produkt

Tři cibulky šafránu (krokusu) setého, vel. obvodu 10-11 cm (XL).

Z každé takto velké cibulky už dva měsíce po vysazení vyrostou v průměru 2-4 krásné květy šafránu, jejichž čnělky jsou nejvzácnějším kořením na světě.

Cibulky je třeba vysadit ještě letos v září-říjnu.

Země původu: Francie

Více informací

79,00 Kč

Parametry

SklizeňCibulky 2021

Více informací

Cibulky jsou právě skladem, můžete vesele objednávat :) Pozor, toto zboží Vám bude odesláno až v srpnu 2021, tj. jakmile dostaneme čerstvé cibulky z letošní produkce. Pokud si přejete objednat další zboží a nechcete na něj čekat do srpna, proveďte prosím dvě oddělené objednávky. Před odesláním objednávky s cibulkami Vás budeme informovat. 

Výsadba cibulek šafránu

Cibulky šafránu vysazujeme v srpnu až říjnu na světlé stanoviště do propustné, hlinitopísčité půdy, asi 6-10 cm hluboko. Před výsadbou doporučujeme půdu prokypřit. 

Pro užitkové pěstování by rozestup mezi cibulkami v řádku měl být asi 15 cm a rozestup mezi řádky 50 cm. Pro okrasu vysazujeme do záhonku nebo do trávníku ve skupinkách či individuálně.

Šafrán vykvétá již zhruba jeden až dva měsíce po výsadbě, zpravidla začátkem listopadu.

Pěstování cibulek šafránu

Šafrán nevyžaduje pravidelnou zálivku, není třeba ho zalévat více, než během roku naprší.

Zhruba jednou za dva roky je dobré zeminu prohnojit slepičím hnojivem. Cibulky mají postupně tendenci vylézat nahoru k povrchu, jednou za 2-3 roky proto doporučujeme zhruba v červnu/červenci po zežloutnutí listů cibulky vykopat, oddělit nově vytvořené cibulky a vše zakopat zpět cca 6-10 cm hluboko.

Zpracování květů šafránu

Chcete-li květy šafránu sklízet a vyzkoušet si, jak náročné je získat z nich vzácné koření, vytrhněte celé květy ještě před jejich plným rozvinutím hned u země a hned tentýž den z nich vytrhejte čnělky. Ty sušte v temnu a v dobře ventilovaném prostředí při pokojové teplotě.

Mějte však na paměti, že na gram sušeného šafránu budete potřebovat asi 150 květů. Zvažte proto, zda si raději daleko levněji nekoupíte náš vynikající íránský šafrán a květy si neponecháte pro ozdobu na záhonku :-)

10 další produkty ve stejné kategorii: